DYSKOGRAFIA

PŁYTY DŁUGOGRAJĄCE

1987

1987 rok pierwsza długogrająca płyta

Felicjan Andrzejczak

W 1987 roku Artysta wydał swój pierwszy solowy album „Felicjan Andrzejczak”. Znalazło się na nim wiele kompozycji Jarosława Kukulskiego i Ryszarda Sygitowicza, z którymi artysta nie tylko współpracował, ale też się przyjaźnił. Za warstwę tekstową na płycie odpowiedzialni byli między innymi Jonasz Kofta , Janusz Kondratowicz i Justyna Holm.
CZYTAJ WIĘCEJ

Felicjan Andrzejczak
1997

1997 rok płyta długogrająca

Świat Miłować 

Materiał na tej płycie związany jest z uroczystościami milenijnymi, rocznicą śmierci Św. Wojciecha patrona Europy, przyjazdem Papieża Jana Pawła II do Polski.
Wszystkie teksty nawiązują tematycznie do miejsc i wydarzeń związanych z naszą historią.
Na tej płycie znalazły się kompozycje między innymi Janusza Piątkowskiego oraz teksty Andrzeja Sobczaka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Felicjan Andrzejczak Świat miłowiać
2002

2002 rok płyta długogrająca

Zauroczenia

Pierwszy album Felicjana Andrzejczaka wydany w XXI wieku. Warto odnotować, że dwie kompozycje na płycie napisał Seweryn Krajewski. Do jednego z nich, skomponowanego przez Krajewskiego, pt. „Warto”, tekst napisała Agnieszka Osiecka.
POSŁUCHAJ NA SPOTIFY          CZYTAJ WIĘCEJ

Felicjan Andrzejczak Zauroczenie
2006

2006 rok płyta długogrająca

Zawsze ten sam

Ten album wypełniony jest dobrze znanymi już utworami Felicjana Andrzejczaka w zupełnie nowych, często zaskakujących aranżacjach.
Na tej płycie można również znaleźć przeboje znane ze współpracy z Budką Suflera – m.in. „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Noc Komety”.
CZYTAJ WIĘCEJ

Zawsze ten sam
2006

2006 rok płyta długogrająca

Na prowincji

Na płycie "Na prowincji" znajduje się 16 premierowych piosenek utrzymanych w rockowej stylistyce, wśród których są również nastrojowe ballady. Od strony producenckiej i kompozytorskiej nad płytą czuwał Mieczysław Jurecki, basista Budki Suflera, ceniony muzyk sesyjny. (źródło: Interia Muzyka)
Za teksty w większości odpowiada, współpracujący z Felicjanem Andrzejczakiem, Andrzej Kuryło.
POSŁUCHAJ NA SPOTIFY          CZYTAJ WIĘCEJ

Felicjan Andrzejczak Na prowincji

Felicjan Andrzejczak

2009

2009 rok płyta długogrająca

Biegnę jak maratończyk

Na płycie znalazły się kompozycje Felicjana Andrzejczaka oraz Mieczysława
Zanurzona jest po uszy w klimatach rocka sprzed 40 lat. Należy więc do kategorii „Znacie? To posłuchajcie”. (źródło: Polityka, fragment recenzji autorstwa Mirosława Pęczaka).
POSŁUCHAJ NA SPOTIFY          CZYTAJ WIĘCEJ

Felicjan Andrzejczak Biegnę jak maratończyk
2013

2013 rok płyta długogrająca

Kolory muzyki

Na tej płycie znajduje się zbiór piosenek, wcześniej już nagranych przez Felicjana Andrzejczaka. Zmienione zostały aranżacje.
POSŁUCHAJ NA SPOTIFY          CZYTAJ WIĘCEJ

Felicjan Andrzejczak Biegnę jak maratończyk
2014

2014 rok płyta długogrająca

Czas Przypływu

Jak to powiedział autor: "Chciałbym, żeby było jak najwięcej tych przypływów". Ja również bym chciał więcej takich przypływów, bowiem płyta jest naprawdę niesamowita. Są emocje, jest pasja i świetne aranżacje. Naprawdę cudowna płyta (źródło: Empik, fragment recenzji jednego z użytkowników o pseudonimie Sokal)
Niezwykły głos i cudowne teksty, życiowe, przemyślane i dojrzałe. Piękna muzyka, której słuchanie sprawia mi prawdziwą przyjemność.
(źródło: Empik, fragment recenzji jednej z użytkowniczek o pseudonimie Bogumiła44)

POSŁUCHAJ NA SPOTIFY          KUP TERAZ

Felicjan Andrzejczak Czas przypływu
2020

2020 rok płyta długogrająca

Budka Suflera &Felicjan Andrzejczak
10 lat samotności

Wielu zwątpiło, że Budka Suflera powróci jeszcze z premierowym materiałem studyjnym. A już zapewne nikt nie sądził, że grupa nagra coś z Felicjanem Andrzejczakiem. Tymczasem, po śmierci lidera i głównego twórcy Budkowej muzyki, Romualda Lipko, zespół wraca z płytą pełną fantastycznej, żywiołowej, energetycznej i szalenie różnorodnej muzyki. Na taki album czekaliśmy. Od dawna.
(źródło: Teraz Rock, fragment recenzji autorstwa Jordana Babuli)
POSŁUCHAJ NA SPOTIFY          KUP TERAZ

Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak 10 lat samotności
2022

2022 rok płyta długogrająca

LIVE

Żywioł koncertowy uchywycony na płycie długogrającej. Zawiera największe i najbardziej znane piosenki.
KUP TERAZ

okladka-przod
DYSKOGRAFIA

SINGLE

1985

1985 singiel

Felicjan Andrzejczak, 2 plus 1, Stanisław Sojka

Utwór „Żeglując w dobry czas”, którego kompozytorką jest Katarzyna Gärtner, został opublikowany na winylowym singlu, wraz z utworami innych wykonawców – 2 plus 1 i Stanisława Sojki.
POSŁUCHAJ NA YOUTUBE

Felicjan Andrzejczak s_1
1987

1987 singiel

Idąc

Winylowy singiel zapowiadający pierwszą długogrającą płytę Felicjana Andrzejczaka. Zawiera dwa utwory – Idąc (Strona A) i Jestem Zmęczony (Strona B).

POSŁUCHAJ NA YOUTUBE

Felicjan Andrzejczak s_1
1996

1996 singiel

Zapach Kobiety

Singiel, wydany na CD, promujący płytę Nocne Martini. Kompozytorem jest Waldemar Parzyński a autorem tekstu Krzysztof Logan Tomaszewski., Na singlu znajdują się dwa utwory zaśpiewane przez Felicjana Andrzejczaka (Zapach Kobiety i Ecstasy (Nie okłamuj, że to miłość).
POSŁUCHAJ NA YOUTUBE

Felicjan Andrzejczak Zapach Kobiety
2001

2001

Miłość na fali

Wydany na CD singiel, promujący album „Zauroczenia”, zawiera trzy wersje utworu Miłość na fali (Radio Version, Maxi Version, Acoustic Version)
ZOBACZ NA YOUTUBE

Felicjan Andrzejczak Miłość na fali
2002

2002 singiel

Zauroczenia

Kolejny fizyczny singiel promujący płytę „Zauroczenia”. Tym razem jest to utwór tytułowy . Zawartość płyty to dwie wersje tej piosenki (Radio Version i CD Version)
POSŁUCHAJ NA YOUTUBE

Felicjan Andrzejczak Zauroczenie singiel
2006

2006 singiel

Zrób to sam

Pierwszy singiel promujący album Felicjana Andrzejczaka „Na prowincji”, który kompozytorem jest kolega Artysty z Budki Suflera, Mieczysław Jurecki.

POSŁUCHAJ NA YOUTUBE

Felicjan Andrzejczak zrob to sam
2006

2006 singiel

Hej Ewelina

Drugi singiel, wydany na CD, promujący płytę „Na prowincji”.
POSŁUCHAJ NA YOUTUBE

Felicjan Andrzejczak He Ewa
2022

2022 singiel

Impregnowany ślad

Ze znakomitym tekstem Artura Andrusa singiel „Impregnowany ślad” to podsumowanie czterech dekad życia artysty, który osiągnął szczyt, spadł, odbił się by powrócić ze zdwojoną siłą. W nowym singlu Andrzejczak przywołuje i „Noc komety” i „Czas ołowiu” - kolejne przeboje, które nagrał z Budką Suflera. - "Mam zupełnie nową moc do działania. Nie chcę, by słuchacze mówili o mnie, że jestem artystą jednego przeboju, nie chcę by kojarzyli mnie tylko z Budką Suflera i z tymi przebojami. Chcę, by znali mój głos, wiedzieli, że cały czas jest on silny, przeszywający. Cały czas pokazuję to na estradzie, gdzie na koncertach proponuję fanom brzmienie nie tylko w tych mainstreamowych hitach nagranych z Budką, ale też moją muzykę, którą tworzę odkąd rozstałem się z tym zespołem w latach osiemdziesiątych. Nowy singiel to zapowiedź tego, że świat zapamiętuje nas nie z jednego, wybranego fragmentu życia, ale ze wszystkiego co w życiu robimy. Ja cały czas robię to co kocham, jestem przesiąknięty muzyką, zaimpregnowany, zakonserwowany i to chcę pokazywać dzisiejszym słuchaczom.

POSŁUCHAJ NA STREMINGACH          KUP TERAZ

okladka stream
DYSKOGRAFIA

KOMPILACJE

2013

2013 kompilacja

Kolory

Felicjan Andrzejczak – Kolory Muzyki: Felicjan Andrzejczak (2013)
POSŁUCHAJ NA SPOTIFY

Felicjan Andrzejczak
2015

2015 kompilacja

Czas przepływu

POSŁUCHAJ NA YOUTUBE
Felicjan Andrzejczak Świat miłowiać
WIDEO

OBEJRZYJ

Więcej materiałów wideo znajdziesz na moim kanale youtube.

Gdybym studiował w szkole muzycznej w klasie śpiewu, mój pedagog próbowałby ustawić głos i zapewne byłbym dziś tenorem śpiewającym w operetce

Felicjan Andrzejczak